NEDEĽA

meky.jpg

MEKY

16:00 hod. | Kino Prameň

MEKY

Česko / Slovensko, 2020, 80´, r. Šimon Šafránek

 

Meno Mira Žbirku, ktorému málokto povie inak ako Meky, poznajú vďaka jeho hitom všetci. Jeho skutočný život však pozná len málokto. Podobá sa skvelej piesni, má strhujúci príbeh, tempo, emócie aj prekvapenia.

Energický filmový portrét MEKY predstavuje populárneho speváka otvorene, úprimne, z tesnej blízkosti, v nečakaných súvislostiach a s humorom.

Trailer >>

RADIOACTIVE

18:00 hod. | Kino Prameň

V. Británia, 2019, 103´, r. Marjane Satrapi

Neuveriteľný, no skutočný príbeh ženy, matky, manželky a vedkyne - Marie Curie-Sklodowskej. V biednych podmienkach drevenej kôlne, s deravou strechou - honosne nazvanej laboratórium, znáša výpary, žiarenie, pred ktorým sa nechráni a kde celé hodiny mieša železnou tyčou vriacu masu- sa jej podarí získať decigram čistého rádia. Úspech sa dostaví v roku 1902. Týmto objavom rádia navždy zmenila tvár vedy.

Trailer >>

RADIOACTIVE

Zmena programu vyhradená

proxima.jpeg

PROXIMA

20:00 hod. | Kino Pameň

PROXIMA

Fra / Nem, 2019, 108´, r. Alice Winocour

 

Astronautka Sarah (Eva Green) sa pripravuje na ročný pobyt na obežnej dráhe. Ako jediná žena vo vesmírnej misii „Proxima“ podstupuje psychicky a fyzicky náročný tréning a zároveň sa stará o svoju milovanú sedemročnú dcérku Stellu. Perfekcionistka Sarah sa  snaží podávať v práci stopercentný a sústredený výkon, s blížiacim sa odlúčením je to však čím ďalej tým náročnejšie. Strhujúci príbeh matky a dcéry má napriek netradičnému prostrediu univerzálnu tému: hľadanie rovnováhy medzi osobnými snami a rodičovskou láskou.

Toronto IFF: 2019 - Alice Winocour (Medzinárodná cena kritiky)

San Sebastián IFF

Trailer >>