top of page

O FESTIVALE

ART IN PARK je unikátny umelecký festival, ktorý spája film, výtvarné umenie, hudbu a divadlo doplnené bohatým sprievodným programom. Festival už piaty rok dopĺňa portfólio kultúrnych podujatí v Trenčianskych Tepliciach.


ART IN PARK prináša kontakt s umením vizuálne atraktívnou, zapamätateľnou, ľahko uchopiteľnou a inšpiratívnou formou. Je vytváraný s dôrazom na prebudenie pozitívnej emócie, radosti, prekvapenia a umeleckej hodnoty. Festival umenia ART IN PARK je určený širokej verejnosti od detského návštevníka, cez mládež, rodiny s deťmi až po kúpeľných hostí.

art-in-park_resize
ART IN PARK 2018
ŠTVRTOK 21.6.2018
PIATOK 22.6.2018
SOBOTA 23.6.2018
NEDEĽA 24.6.2018

HISTÓRIA FESTIVALU

ART IN PARK vznikol v roku 2016 ako sprievodné podujatie k prebiehajúcemu medzinárodnému filmovému festivalu IFFTT2016. Jeho hlavnou myšlienkou bolo spríjemniť návštevníkom filmového festivalu pobyt v Trenčianskych Tepliciach a rozšíriť možnosti kultúrneho a spoločenského programu v období trvania festivalu. Programovo tvorili prvý ročník ART IN PARK dva koncerty, prehliadka umeleckých inštalácií, výstavy, chill-out zóna s občerstvením a videomapping.

Druhý ročník festivalu nadviazal na veľký úspech pilotného projektu. Festival ART IN PARK sa opäť konal ako sprievodná aktivita k prebiehajúcemu filmovému festivalu PARK FILM FEST 2017. Program bol rozšírený na celé štyri dni trvania filmového festivalu a rozšírený bol aj počet spolupracujúcich umelcov aj realizačný tím.

Úspech druhého ročníka, atmosféra podujatia, množstvo skvelých reakcií návštevníkov podujatia a pozitívne mediálne ohlasy podnietili organizátorov a partnerov podujatia ART IN PARK k vytvoreniu samostatného umeleckého festivalu v meste Trenčianske Teplice. Tretí ročník ART IN PARK Trenčianske Teplice prebral dramaturgicky aj filmovú časť a vznikol tak unikátny umelecký projekt, ktorý spája film, výtvarné umenie, hudbu a divadlo.

Aj tento rok sa návštevníci môžu tešiť na spojenie štyroch druhov umenia už tradične v príjemnom prostredí Kúpeľného parku.

bottom of page