PIATOK

v sieti.jpg

V SIETI

17:00 hod. | Kino Prameň

V SIETI

Česko, 2020, 100´, dokument,  r. Barbora ChalupováVít Klusák

3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu, prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili.

Trailer >>

Parazit.jpg

PARAZIT

19:00 hod. | Kino Prameň

J. Korea, 2019, 132 min., r. Džun-ho Pon

 

Čierna komédia sleduje chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva odlišné svety? Originálny dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy ale aj satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný  divácky zážitok. Mnohí ho označili za najzábavnejšieho víťaza festivalu v Cannes od obdobia Pulp Fiction.

 

Víťazný film tohtoročných cien filmovej akadémie /OSCAR/.

Trailer >>

PARAZIT

šarlatán.jpeg

ŠARLATÁN

20:00 hod. | Open Air

ŠARLATÁN

Česko / Irsko / Polsko / Slovensko, 2020, 118´, r. Agnieszka Holland

 

Príbeh je inšpirovaný skutočnými osudmi liečiteľa Jana Mikoláška, na ktorého sa v priebehu niekoľkých desaťročí obracali s prosbou o pomoc státisíce ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev vrátane najvýznamnejších osobností politického a kultúrneho života. Mikolášek je človek bez odborného lekárskeho vzdelania, ale s nevšedným a nevysvetliteľným nadaním diagnostikovať a pomocou byliniek liečiť choroby, s ktorými si ani doktori nevedia rady. Jeho mimoriadne schopnosti sú však vykúpené bojom s vlastnými démonmi. Liečiteľstvo je jeho vnútornou spásou a ochranou pred sebou samým…

Filmu mal svetovú premiéru v rámci 70. ročníku Berlínskeho medzinárodného filmového festivalu – Berlinale.

Trailer >>

la gomera.jpeg

LA GOMERA

21:30 hod. | Kino Prameň

LA GOMERA

Rum / Fra / Nem, 2019, 97 min., r. Corneliu Porumboiu

 

Skorumpovaný policajt z Bukurešti sa zamiluje do Gildy, a tá ho požiada, aby dostal z väzenia drogového priekupníka (v skutočnosti jej priateľa) Zsolta.  Pre úspech akcie je potrebné, aby sa naučil jazyk el silbo, tvorený pískaním. Musí preto odísť na La Gomeru – jeden z Kanárskych ostrovov a domov tohto jazyka. Plán je jednoduchý – naučiť sa el silbo, oslobodiť Zsolta a získať 30 miliónov.

Nominácia na Zlatú plamu Cannes 2019.

Trailer >>

Zmena programu vyhradená